ENGLISH
 
kurumsal > hakkımızda
 
 

Bitkisel Yağ Üretiminde Yarım Asırlık Tecrübe

YES 1951 yılında Adana'da sabun ve yemeklik yağ üretmek üzere kuruldu ve kısa zamanda sektörün lider firmalarından biri oldu. Bugün, yarım asırdan fazla tecrübemiz ve Türkiye ve dış pazarlardaki haklı ünümüz ile gurur duymaktayız. YES, 105.000 m 2 'lik bir alanda toplam 90.000 m2 'lik bir kapalı alan içerisinde nebati yağ, margarin, biyodizel ve paklar toz sabun üretmektedir.

YES'un modern ve entegre tesisi margarin, mısır yağı, ayçiçek yağı, pamuk yağı ve kanola yağı; endüstriyel yağlar ve hazır yemek sanayi için yağlar, sabun tozu ve biyodizel üretir. Tesis, teneke, pet şişe ve dökme yükleme yapacak şekilde donatılmıştır. Yardımcı üretim tesisleri teneke üretimi birimini de içerir. Yan ürünler arasında oksijen, hidrojen, soya unu ve lesitin vardır.

Yurt içi satışa ek olarak, YES ürünleri bu güne kadar üç kıtaya ihraç edilmiştir. ABD, Rusya, Kuzey Afrika ülkeleri, Suriye, Mısır, İran, Irak, Özbekistan, Kazakistan, Gürcistan ve Romanya YES ürünlerinin ihraç edildiği ülkelerden bazılarıdır.

 
 
Karataş Cad. No:184 01280 Adana , +90 (322) 311 4830
Adana Web Hizmet